Droga od partii

Region

PO chce, aby pieniądze zaoszczędzone na ograniczeniu subwencji dla partii przeznaczyć na "schetynówki". W grę wchodzi ok. 50 mln rocznie.

– Proponujemy, aby tą oszczędność w budżecie przeznaczyć na Narodowy Program Budowy Dróg Lokalnych. Wniosków płynących z samorządów jest więcej niż środków, każda kwota, która tam wpłynie będzie dobrze spożytkowana dla społeczności lokalnych” – poinformował szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz na konferencji prasowej w Sejmie.

Od 1 stycznia br. subwencja budżetowa dla partii politycznych jest zmniejszona o 50 proc. W związku z tym PO otrzyma ok. 20 mln złotych mniej z budżetu państwa, PiS – 19 mln zł mniej, a SLD i PSL – po 7 mln zł mniej. Ograniczenie będzie dotyczyć wszystkich partii mających prawo do korzystania z takich subwencji – także tych, które nie znalazły się w parlamencie, a osiągnęły co najmniej 3-procentowy próg w wyborach.

Podczas dwóch dotychczasowych edycji NPPDL, dzięki blisko 2 mld zł dofinansowania z budżetu państwa wybudowano, wyremontowano lub przebudowano już prawie 5,7 tys. km dróg lokalnych, w tym ponad 2,4 tys. km tras gminnych i przeszło 3,2 tys. km powiatowych.

W roku 2011 zostanie zrealizowanych kolejne 680 inwestycji, obejmujących blisko 2,1 tys. km dróg lokalnych (około 868 km gminnych i ponad 1,2 tys. km powiatowych).

Poniżej lista dofinansowanych projektów z naszego regionu w ramach programu „schetynówki” w 2011 roku:

Powiat pruszkowski – 1 mln złotych – Przebudowa u l. Grodziskiej (droga powiatowa nr 3128W ) w Gminie Brwinów, etap 1

Powiat grodziski – 2,2 mln złotych – Przebudowa drogi 1505 Grodzisk Maz. – Józefina, odc. ll

Gmina Grodzisk Mazowiecki – 1,2 mln złotych – Poprawa spójności układu komunikacyjnego w obrębie Węzła autostrady A2 Grodzisk Mazowiecki, poprzez modernizację drogi gminnej relacji Grodzisk Mazowiecki – Chrzanów Duży – Milanówek, stanowiącej połączenie drogi wojewódzkiej nr 579 z drogą powiatową nr 1509W

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.