Droga zamknięta, robotników brak

Pruszków

Tuż po majówce zamknięty został fragment ul. 3 Maja w Pruszkowie. Choć odcinek nie jest długi, to dla kierowców kluczowy. Kłopot w tym, ze od tygodnia nic się tam nie dzieje.

Chodzi fragment ul. 3 Maja pomiędzy ulicami Polskiej Organizacji Wojskowej a Łączniczek AK. To właśnie tędy kierowcy jadący od Piastowa ul. Warsztatową docierają do Ronda Solidarności i dalej do centrum miasta.Zamknięcie jest konieczne, bowiem budowana jest tam kanalizacja deszczowa.

Drogę zamknięto a objazd wytyczono ul. Długą, czyli blisko kilometr wcześniej. Kierowcy jak to zwykle bywa jeżdżą na pamięć i nie patrzą na znaki. Efekt jest taki, że dojeżdżają do ul. 3 Maja i nie wiedzą co zrobić. Jedni zawracają a inni zwyczajnie ignorują zakaz i wjeżdżają na zamknięty fragment ulicy. Nie mają z tym większego problemu bowiem znaki są ustawione tak że blokują tylko jeden pas. – Straż miejska ma tu eldorado. Niewielu kierowców wie że jest tu kamera monitoringu miejskiego. Tylko że to kuriozum, bo drogę zamknęli, a robotników nie ma – powiedział nam czytelnik Waldemar.

– Jestem mieszkańcem Źbikowa. Od początku maja jest zamknięta ulica 3 maja. Dzisiaj już mamy 11 maj a roboty w ogóle nie ruszają? Zamknięcie tego odcinka powoduje duże utrudnienia dla mieszkańców i dla kierowców, którzy tam przejeżdżają. Proszę o interwencje w tej sprawie – to z kolei głos Dawida.

O przyczyny opóźnienia oraz informacje kiedy prace ruszą zwróciliśmy się do pruszkowskiego starostwa, bowiem inwestycja jest prowadzona na jego zlecenie. – Mieszkańcy słusznie zauważają, że mimo zamknięcia drogi na odcinku od ulicy Łączniczek do Warsztatowej nie rozpoczęto żadnych prac, co w konsekwencji spowodowało nieuzasadnione utrudnienia w komunikacji. Powodem zaistniałej sytuacji jest kolizja budowanej kanalizacji deszczowej z czynną siecią gazową, która nie została przebudowana mimo zakończenia projektowania przez Polską Spółkę Gazownictwa tym samym powodując niezgodność w dokumentacji technicznej, na której bazował projektant przebudowy i budowy na ulicy 3 maja. – poinformował nas Krzysztof Bukowski ze starostwa powiatowego w Pruszkowie. – Usłyszeliśmy od przedstawicieli PSG zapewnienie, że niezwłocznie zostaną podjęte prace, które pozwolą na rozpoczęcie opóźnionego z przyczyn niezależnych od nas remontu. Tak też się stało i na miejscu trwają już prace. Niemniej przepraszamy kierowców za wynikające z tego utrudnienia i niedogodności. Dołożymy również wszelkich starań, aby prace zakończyć jak najszybciej – zapewnia Bukowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.