Droga Hrabska i Regulska po nowemu

Region

Powiat Pruszkowski przygotowuje się do inwestycji, które zamierza przeprowadzić na nadchodzących latach. Właśnie ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej dla przebudowy dwóch dróg.

Powiat szykuje się do remontu Drogi Hrabskiej w Falentach oraz ul. Regulskiej w Regułach. Jednak nim robotnicy zaczną prace, trzeba wykonać dokumentację projektową i techniczną. Tą wykona firma, która wygra w ogłoszonym przetargu.

Sprawdziliśmy jakie prace zostaną wykonane na poszczególnych drogach. Droga Hrabska zostanie przebudowana na odcinku od ul. Jaworowej do ul. Za Olszyną. Jezdnia zostanie przebudowana do szerokości 5,5 m. Pojawią się również nowe jazdy na posesję. Miłośnicy jazdy na rowerze będą mogli korzystać z dwukierunkowego ciągu rowerowego. Warto tu dodać, że droga dla rowerów będzie wykonana z asfaltu. Według zapisów Wieloletniej Prognozy Finansowej Droga Hrabska będzie remontowana w przyszłym roku.

A jakie prace zostaną przeprowadzone na ul. Regulskiej? Tu najprawdopodobniej prace będą prowadzone etapami. Projektant ma przygotować dokumenty do przebudowy odcinka Regulskiej na odcinku od u. Bodycha do Al. Jerozolimskich oraz od Al. Jerozolimskich do torów WKD. Na obu odcinkach zostanie przebudowana nawierzchnia jezdni. Tu podobnie jak w wypadku Drogi Hrabskiej pojawią się asfaltowe ścieżki rowerowe. Uzupełnieniem będzie chodnik dla pieszych. Co więcej na Regulskiej zostaną zamontowane elementy uspokojenie ruchu. Z WPF wynika, że Regulska będzie remontowana w 2018 r.

Dokumenty projektowe mają być gotowe w ciągu 180 dni od podpisania umowy z wykonawcą.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.