Droga gminna za milion

Parzniew

Nowa jezdnia i ciąg pieszo-rowerowy pojawią się na ul. św. Jerzego w Parzniewie. Koszt inwestycji wyniesie ponad 1 mln zł, ale gmina Brwinów pokryje tylko część kosztów.

Ul. św. Jerzego to droga gminna, przy której mieści się kilka firm. Jedna z nich wesprze samorząd przy realizacji inwestycji i przeznaczy na ten cel 500 tys. zł. Warto nadmienić, że chodzi o wykonanie prac na 500-metrowym odcinku drogi.  

Kilka lat temu droga została wykonana w prowizoryczny sposób i należy ją poprawić. Gmina stopniowo zajmuje się ul. św. Jerzego. Dwa lata temu poprawiono infrastrukturę na półtorakilometrowym odcinku. Teraz nadszedł czas na kolejny fragment drogi. W maju brwinowski magistrat ogłosił przetarg na jej budowę. Do urzędu wpłynęło pięć ofert od potencjalnych wykonawców. Zwycięska firma za realizację zadania zgarnie blisko 1,1 mln zł.

Co zmieni się na wspomnianym odcinku ul. św. Jerzego? Najważniejsza jest budowa jezdni o szerokości 7 metrów, aby swobodnie mogły z niej korzystać samochody ciężarowe. Pojawi się również ciąg pieszo-rowerowy z kostki betonowej, zostaną wybudowane rowy i przepusty. W planach jest również wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego.

Zgodnie z założeniami inwestycja powinna zakończyć się pod koniec października.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.