Dożywotnie tablice rejestracyjne

Region

Resort administracji chce wprowadzić dożywotnie numery rejestracyjne. Były by one przypisane do samochodu na cały czas jego użytkowania.

Według pomysłodawców takie rozwiązanie pozwoli kierowcom zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Gdy zmieni się właściciel pojazdu niepotrzebna będzie wizyta w urzędzie i wymiana tablic na nowe.

Obecnie litery przed numerami na tablicach rejestracyjnych takie jak WPR, WGM, czy WZ, oznaczają miejscowość w której samochód został zarejestrowany. Nowy system spowodowałby, że te litery straciłyby jakiekolwiek  znaczenie informacyjne.

Jednak policja nie będzie miała problemu z identyfikacją właściciela auta. Dzięki Centralnej Bazie Pojazdów ustalenie tożsamości właściciela ma zająć maksymalnie kilka minut.

Pomysł dożywotnich numerów rejestracyjnych nie podoba się producentom tablic, ponieważ wtedy nowe tablice będą potrzebne tylko w przypadku nowych aut. Oznacza to spadek produkcji o połowę.

Producenci swoje niezadowolenie argumentują również tym, że pomysł ten spowoduje, że tablice będą użytkowane zdecydowanie dłużej niż dotychczas. Obecnie tablice wymienia się od trzech do pięciu lat, co jest swojego rodzaju naturalną selekcją, która pozawala wymieniać je w okresie ich przydatności. Nowy system wymusi produkcję kilku duplikatów tych samych numerów, a to oznacza dla właściciela kolejne koszty.

Pomysł wprowadzenia dożywotnich tablic rejestracyjnych jest dość kontrowersyjny, bo obecny system mimo oczywistych wad, jak opłaty za przerejestrowanie pojazdów i czekanie w kolejkach w wydziale komunikacji, jest dość efektywny i niekłopotliwy. No i na pierwszy rzut oka wiadomo gdzie dany pojazd jest zarejestrowany.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.