Dożynkowa niedziela z bogatym programem

Region

Pierwsza niedziela września w regionie bogata jest w atrakcje za sprawą dożynek. Koncerty i zabawy czekają na wszystkich w Regułach, Nadarzynie i Grodzisku. Co ciekawego znalazło się w programach imprez?

Dożynki gminno-powiatowe, organizowane przez powiat pruszkowski i gminę Michałowice, odbędą się w parku w Regułach. O 14.00 zaplanowano polową mszę św., po której starosta Maksym Gołoś i wójt Krzysztof Grabka zaproszą wszystkich na festyn. Na uczestników czekają liczne ciekawostki. Sztuka garncarstwa, rzeźba w drewnie, wyroby z bursztynu – w Regułach będzie można odkryć wiele tajemnic. Na dzieci czeka strefa zabaw, w której m.in. zjeżdżalnia i eurobungee. O muzyczny klimat zadbają zespoły z gminy Michałowice. O 17.30 zaplanowano pokazy sokolnicze z udziałem ptaków drapieżnych. W klimaty latynoamerykańskie wprowadzi wszystkich występ trio Mariachi Los Amigos. Na scenie zaprezentuje się również rozśpiewana grupa aktorsko-kabaretowa Tercet czyli Kwartet, którą tworzą Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Wojciech Kaleta oraz Robert Rozmus.

Mszą św. polową o godz. 14.00 rozpoczną się dożynki gminne w Nadarzynie. Na stadionie GOS przy ul. Żółwińskiej 20 szykuje się niezła zabawa. Strefa dziecięca pęka od atrakcji, będą liczne pokazy m.in MMA, karate oraz pierwszej pomocy. Uczestnicy dożynek przeniosą się w świat magii, dzięki Maciejowi Polowi. O 18.30 koncert Juli, po niej swoje umiejętności zaprezentuje Orkiestra OSP Nadarzyn. Z kolei o 20.30 na scenie wystąpi Zakopower. Na koniec zaplanowano pokaz sztucznych ogni.

Na targowisku miejskim przy ul. Montwiłła w Grodzisku Mazowieckim dożynki wystartują już o 12.00. Z pewnością jarmark produktów regionalnych będzie cieszył się powodzeniem. Na scenie zaprezentuje się Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Ryszarda Klechy. O 15.00 zaplanowano polową mszę św. Atrakcją wieczoru będzie koncert Haliny Kunickiej, po którym wszyscy będą mogli wziąć udział w potańcówce z Warszawską Kapelą Janka Stokowskiego.

Podczas dożynek nie zabraknie konkursu m.in. na najładniejsze wieńce.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.