Dożynki w Raszynie i Nadarzynie. Jakie atrakcje przygotowano?

Region

Obie gminy są już przygotowane do święta plonów. Raszyn organizuje dożynki już 26 sierpnia, natomiast Nadarzyn 9 września. Sprawdzamy co takie będzie działo się podczas tych dwóch imprez.

Raszyn
Dożynki odbędą się już w najbliższą niedzielę. Start o godz. 14.30. W programie przewidziano: kiermasz produktów tradycyjnych, warsztaty i pokazy rękodzieła ludowego, strefa zabawy dla dzieci oraz konkursy – pieczenia chleba, najpiękniejszy wieniec dożynkowy, najpiękniejszy ogródek przydomowy.

Oczywiście to nie wszystko. Głównymi punktami tego typu imprez są występy gwiazd. O godz 16.15 na scenie będzie można zobaczyć Marcina Wyrostka i zespół Corazon. Równo o 18.00 wystąpi orkiestra rozrywkowa Talisman Jazz Band pod batutą Dariusza Łapińskiego. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Zajefajni, start koncertu o godz. 21.00. Godzinę później będziecie mogli zobaczyć przestrzenny pokaz laserowy.

Nadarzyn
Na gminne dożynki w Nadarzynie trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, bo rozpoczną się 9 września. Dzień ten rozpocznie się o godz. 14.00 mszą św., następnie godzinę później odbędzie się koncert uwielbienia. W programie również pokaz Mazowieckiego Klubu Karate Kyuokushin, koncert NOK Pęd Band, a także konkurs na wieniec dożynkowy.

O godz. 16.50 wystąpi też Orkiestra OSP Nadarzyn, a już o 18.00 publiczność rozbawi kabaret Biedronki. Tylko 20 minut później na scenie zobaczycie Jerzego Kryszaka i kabaret K2! O godz. 20.30 startują koncerty takich zespołów, jak: Enjoy, MeGustar, Fanatic. Na zakończenie dnia przygotowano pokaz sztucznych ogni.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.