Dotacje na termomodernizację

Region

NFOŚiGW ogłosił drugi w tym roku konkurs w ramach systemu zielonych inwestycji. Samorządy będą mogły ubiegać się m.in. o dofinansowanie termomodernizacji urzędów, szkół i gminnych domów kultury. Nabór rozpocznie się 29 października i potrwa do 29 listopada.

Dofinansowanie w II konkursie udzielane będzie w formie dotacji do 30 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia (w celu uzyskania dodatkowych środków w formie pożyczki należy złożyć odrębny wniosek do NFOŚiGW).

Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie przedsięwzięć w tym konkursie wynosi 104 mln zł. Przy czym minimalny koszt przedsięwzięcia to 10 mln zł.

Dofinansowanie będzie przyznawane m.in. na:
– ocieplenie budynku, wymianę okien i drzwi zewnętrznych,
– przebudowę systemów grzewczych, wymianę systemów wentylacji i klimatyzacji,
– przygotowanie dokumentacji technicznej dla przedsięwzięcia,
– systemy zarządzania energią w budynkach,
– wykorzystanie technologii odnawialnych źródeł energii. Jako zadanie dodatkowe, realizowane równolegle z termomodernizacją obiektów, będzie można sfinansować wymianę oświetlenia na energooszczędne.

W ciągu 2 lat trwania „Programu Systemu Zielonych Inwestycji (GIS) – Zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej” NFOŚiGW planuje sfinansowanie termomodernizacji ok. 3 tys. budynków użyteczności publicznej.

Środki na ten cel – w sumie ponad 3 mld zł – mają pochodzić częściowo z transakcji sprzedaży jednostek redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz środków NFOŚiGW.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.