Dotacje na przebudowy dróg

Region

Prawie 60 projektów złożonych przez władze samorządowe zostało zakwalifikowanych przez wojewodę mazowieckiego do realizacji w 2011 roku. Wśród powiatów i gmin, które uzyskają środki na inwestycje drogowe znalazły się również okoliczne samorządy.

Od 2008 roku mazowieckie gminy i powiaty mogą starać się o dofinansowanie inwestycji drogowych z Urzędu Marszałkowskiego. Ten niedawno opublikował na
swojej stronie listy rankingowe, w których poznaliśmy samorządy, które zakwalifikowały się do dofinansowania.

Powiaty

W ramach trzeciej już edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych przyznano dotacje na 24 projekty dotyczące przebudowy dróg powiatowych. Wśród nich znalazły się również te dotyczące inwestycji w naszym regionie. Powiat Pruszkowski złożył wniosek o przebudowę ul. Grodziskiej (droga powiatowa nr 3128W) leżącej w Gminie Brwinów (długość odcinka drogi 554,5 mb). Na tą inwestycje Urząd Marszałkowski przekaże milion złotych. Również Powiat Grodziski uzyskał środki na przebudowę drogi leżącej na swoim terenie. Inwestycja będzie dotyczyć drogi 1505 Grodzisk Maz – Józefina odc. III (długość odcinka drogi 1 202,00 mb). Uzyskana kwota dotacji to 2,2 mln złotych.

Grodzisk wnioskował również o dofinansowanie odc. II drogi 1505 jednak projekt nie uzyskał wystarczającej liczby punktów by zakwalifikować się do dotacji. Natomiast projekt przebudowy drogi powiatowej 1515 Kopiska- Jaktorów-Maruna-Makówka (z budową kanału deszczowego) – ul. Cełmonskiego w Jaktorowie znalazł się na liście wniosków złożonych ponad limit.

Gminy i miasta

Okoliczne gminy i miasta również wnioskowały o środki z Urzędu Marszałkowskiego w grupie 35 projektów, którym przyznano dofinansowanie znalazły się dwie gminy: Żabia Wola i Grodzisk Mazowiecki. Marszałek województwa przekaże ponad 1,6 mln złotych na poprawę spójności komunikacyjnej i bezpieczeństwa w Gminie Żabia Wola poprzez przebudowę drogi gminnej 150603W relacji Skuły – Grzegorzowie oraz 1,2 mln zł na poprawę spójności układu komunikacyjnego w obrębie węzła autostrady A2 Grodzisk Mazowiecki poprzez modernizacje drogi Gminnej relacji Grodzisk Mazowiecki  – Chrzanów Duży – Milanówek (połączenie drogi wojewódzkiej nr 579 z droga powiatową nr 1509W).

Miasto Podkowa Leśna składało wniosek o przebudowę drogi gminnej w ciągu ulicy Bukowej i Lipowej. Niestety projekt nie uzyskał wystarczającej liczby punktów pozwalających na przydzielenie dofinansowania. Gmina Miasto Pruszków starała się natomiast o uzyskanie środków na budowę ul. Powstańców w Pruszkowie (Etap II. Odcinek od ul. Bolesława Prusa do Al. Wojska Polskiego (719) wraz z przebudową skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 719. Wniosek został jednak odrzucony z przyczyn formalnych. Również z przyczyn formalnych odrzucony został wniosek złożony przez Gminę Michałowice. Urzędnicy chcieli pozyskać środki na przebudowę ciągu drogowego złożonego z ul. Kotońskiego i ul. Wiejskiej w Komorowie

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.