Dotacje dla powiatu grodziskiego

Grodzisk Maz.

W ostatnim czasie powiat grodziski otrzymał dwa dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W lipcu bieżącego roku PFRON przyznał dotację w kwocie 65 780 zł na zakup dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Podkowie Leśnej mikrobusa marki Opel Vivaro dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach. Całkowity koszt zadania wynosi ok. 119 600 zł (w tym 53 820 pochodzi z darowizn Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej). Dziewięcioosobowy pojazd ułatwi niepełnosprawnym dostęp do terapii i rehabilitacji prowadzonej w Środowiskowym Domu Samopomocy, ułatwi także kontakt ze społeczeństwem, dostęp do kultury czy rekreacji.

Nabycie samochodu jest tym bardziej istotne, że brak jest dogodnych połączeń komunikacyjnych, zaś duże odległości do pokonania sprawiają, że samochód, który pozwoli na codzienny dostęp do placówki jest właściwie niezbędny.

Druga dotacja została przyznana na wykonanie windy w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim. Inwestycja ta pozwoli niepełnosprawnym, ale również uczniom, którzy doznają każdego roku urazów ortopedycznych, na dostęp do pierwszego i drugiego piętra szkoły, gdzie znajdują się m.in. biblioteka, pokój nauczycielski i sale lekcyjne.

Koszt inwestycji wynosi ok. 200 859 zł, z czego 50 124 zł stanowi dofinansowanie z PFRON a 150 645 zł pochodzi z wkładu własnego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.