Dotacja na samochód dla straży

Żółwin

Strażacy z Żółwina czekają na zakończenie prac remontowych w ich siedzibie. Zyskają większy garaż, w którym zmieszczą wszystkie samochody. Niewykluczone, że zyskają nowy pojazd. Gmina Brwinów otrzymała dotację w wysokości 190 tys. zł na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Brwinowski magistrat od dłuższego czasu przymierzał się do rozbudowy OSP w Żółwinie. Gmina zabezpieczyła środki w budżecie na ten cel. Prace ruszyły w kwietniu. Strażacy czekają na nowy garaż, w którym pomieszczą samochody oraz sprzęt. Dodatkowo w ramach prac w łączniku pojawią się łazienki, pomieszczenia gospodarcze i szatnie. Planowane jest uporządkowanie terenu zewnętrznego.

Zakończenie prac przewidziano na listopad. Można się spodziewać, że strażaków spotka jeszcze jedna miła niespodzianka. W rozbudowanym garażu przydałby się nowy samochód. Gmina Brwinów planuje zakup nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego. Obecnie w dyspozycji żółwińskiej straży są: ciężki Man, średni Star oraz samochód furgonetka.

Jednak Star jest już wysłużony i ma 30 lat. Gmina gromadzi już środki na zakup nowego samochodu. Brwinowski magistrat otrzymał kolejną dotację na ten cel. – Otrzymaliśmy pismo informujące gminę Brwinów o przyznaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotacji w wysokości 190 tys. zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Żółwin. To już kolejne dofinansowanie na ten cel. 16 maja sejmik województwa mazowieckiego przyznał nam dotację w wysokości 100 tys. zł – podaje Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Według szacunków brwinowskiego włodarza zakup nowego samochodu to wydatek rzędu 850-900 tys. zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.