Doposażą place zabaw

Raszyn

Jeszcze w tym roku gmina Raszyn planuje wzbogacić atrakcje na placach zabaw. Nowe urządzenia pojawią się m.in. w Falentach i Dawidach Bankowych.

Dobrze wyposażony plac zabaw to raj dla maluchów. Podczas spacerów z dziećmi rodzice chętnie zaglądają w miejsca, gdzie pociechy mogą spędzić trochę czasu bawiąc się i nawiązując nowe znajomości. Wiele gmin modernizuje place zabaw i stale doposaża je bądź wymienia zabawki, które zużywają się. Do tego grona dołączył Raszyn. 

Warto zaznaczyć, że w projekt zaangażowały się również sołectwa, które zdecydowały się przeznaczyć środki na nowe zabawki. – Gmina prowadzi postępowanie przetargowe dotyczące dostawy i montażu urządzeń zabawowych na naszych placach zabaw. W sprawę zaangażowało się kilka sołectw. Każde ma swój fundusz, którym dysponuje i w tym wypadku postanowiły tak umiejscowić środki – wyjaśnia Michał Kucharski, wicewójt Raszyna.

Przy zbiegu ul. Szlacheckiej i ul. Oleńki w Dawidach Bankowych ma pojawić się huśtawka wahadłowa, popularnej „rybki”, czyli bujaka na sprężynie oraz bujaka bez oparcia. Sołectwa z Ład, Dawid Bankowych i Podolszyna Nowego postanowiły zaangażować środki w wzbogacenie placu zabaw u zbiegu ul. Miklaszewskiego i ul. Jutrzenki w Dawidach Bankowych. W planach uwzględniono montaż: bujaków bez oparcia „rowerek” oraz stylizowanego na zwierzęta. 

Planowana jest również modernizacja placu zabaw przy OSP w Falentach. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli korzystać z urządzeń siłowni zewnętrznej. W Falentach przewidziano montaż rowerka, twistera oraz wioślarza. Przy placu zabaw przy Ognisku Wychowawczym w Jaworowie pojawią się urządzenia siłowni zewnętrznej. Podobnie będzie w Słominie i Puchałach.

Wszystkie zadania powinny zostać wykonane do 31 października br.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.