Dopiero powstanie, a już budzi wątpliwości

Raszyn

Ścieżka rowerowa w al. Krakowskiej w Raszynie ma dopiero powstać, a już wokół niej zrodziło się zamieszanie. Niezadowolona jest część mieszkańców, według których ciąg utrudni im dojazd do posesji. Gmina zapewnia, że ostateczna koncepcja ścieżki jeszcze nie powstała.

Ciąg ma przebiegać w Al. Krakowskiej na odcinku od Południowej Obwodnicy Warszawy do ul. Nadrzecznej. Niepokój mieszkańców wywołał fakt, że ścieżka miałaby zająć prawy pas jezdni i ograniczyć dojazd do posesji, a także zająć parkingi. Proponują, aby ścieżka została wykonana przy chodniku, po wcześniejszym zasypaniu rowów i odwodnienia.

Blisko 7 mln zł przeznaczy gmina Raszyn na budowę ścieżek rowerowych. Warto dodać, że samorząd pozyskał blisko ponad 5,3 mln zł dofinansowania. Łącznie na terenie gminy powstanie prawie 7 km tras rowerowych. – Głównym zadaniem projektu, jest rewitalizacja  Alei Krakowskiej. Chcemy, by droga ta stała się wizytówką gminy Raszyn. Ścieżka rowerowa jest jednym z punktów tych zmian – podkreśla Michał Kucharski, zastępca wójta Raszyna.

Gmina zapewnia, że ostateczna koncepcja ścieżki w al. Krakowskiej dopiero powstaje. – W chwili obecnej gmina Raszyn nie posiada szczegółowej, ani zarazem ostatecznej koncepcji budowy ścieżek rowerowych w al. Krakowskiej. Lokalizacja przedstawiona we wniosku o dofinansowanie, z uwagi na aspekty ekonomiczne, spełniała wymogi regulaminu konkursu, w ramach którego został złożony wniosek dla przedmiotowego zakresu. Przy ubieganiu się o środki zewnętrzne przedstawione zostały tylko założenia budowy ścieżki rowerowej we wspomnianej ulicy, przewidziane dla trybu „projektuj i buduj”. Na dzień dzisiejszy trwają prace nad koncepcją ścieżek w al. Krakowskiej – wyjaśnia Kucharski.

Co istotne, urząd nie pozostaje obojętny na głos mieszkańców. – Przekazaliśmy wszystkie uwagi mieszkańców do projektanta. Cieszy jednocześnie, że zgłaszają swoje uwagi. Niestety, przedstawiona przez grupę osób koncepcja jest niespójna z wymaganiami technicznymi oraz ekonomicznymi, jak również z założeniami wniosku o dofinansowanie. Gdy koncepcja ścieżki rowerowej będzie gotowa, będziemy ją omawiać z mieszkańcami – zaznacza zastępca wójta Raszyna.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.