Dopiąć ostatni guzik

Nadarzyn

Niektórzy przecierają oczy ze zdumienia, gdy patrzą na budynek świetlicy w Parolach. Inwestycja jest już na ostatniej prostej, trwają prace odbiorowe.

Nieco ponad rok temu (17 kwietnia) wmurowano kamień węgielny pod budowę świetlicy. Mieszkańcy głęboko wierzyli w powodzenie inwestycji, bo brakowało im miejsca, w którym mogliby skorzystać z różnych form rozgrywki bądź spotkać się. Wcześniej korzystali ze świetlicy, która mieściła się w starym budynku po sklepie.

Przewidywano, że świetlica w Parolach będzie gotowa w sierpniu 2017 roku. Termin ten powinien zostać dotrzymany. – Inwestycja została zgłoszona przez wykonawcę do odbioru, trwają prace odbiorowe – poinformował nas nadarzyński referat inwestycji.

Świetlica w Parolach jest obiektem jednokondygnacyjnym z poddaszem nieużytkowym, powierzchnia zabudowy wynosi ponad 658 m2. Obiekt posiada dużą salę (181,39m2) spotkań wraz z zapleczem kuchennym. Pomyślano również o dzieciach, dla których przeznaczono dwa pomieszczenia zajęciowe. Każde z nich liczy 30m2. Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich do dyspozycji otrzymają salę o powierzchni 24,24 m2. W świetlicy nie zapomniano o łazienkach i szatniach. 

Na zewnątrz przygotowano plac zabaw, siłownię plenerową oraz parkingi. – Zrealizowany obiekt świetlicy zapewni możliwość stworzenia wielu atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych z sołectwa Parole jak również przyciągnie użytkowników z sąsiednich miejscowości – zapewniają urzędnicy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.