Dołożą i przebudują murawę

Pruszków

Władze Pruszkowa muszą sięgnąć nieco głębiej do kieszeni. Chodzi o przebudowę boisk przy ul. Helenowskiej, która będzie kosztowała więcej niż pierwotnie zakładano.

Kontuzja to największe przekleństwo wielu sportowców, ale urazy zdarzają się nie tylko profesjonalistom. Ogólnodostępne boiska są chętnie oblegane. Wystarczy nierówna murawa i nieszczęście gotowe. Coraz więcej mieszkańców Pruszkowa zgłaszało, że problem obecny jest na terenach sportowych przy ul. Helenowskiej.

Miasto pochyliło się nad sprawą. Okazało się, że przebudowa nawierzchni to trudny i… drogi orzech do zgryzienia. Urząd zarezerwował na wykonanie zadania 195 tys. zł. Miasto przeprowadziło przetarg, jednak postępowanie unieważniono, gdyż złożone oferty przekraczały założoną kwotę. Podjęto kolejną próbę. Do 28 września pruszkowski magistrat przyjmował oferty. Po ich otwarciu urzędnicy mogli złapać się za głowę. Siedem propozycji i każda z nich przekracza 200 tys. zł.

Wszystko wskazywało na to, że kolejny przetarg zostanie unieważniony. Tak się jednak nie stanie. – Na sesji Rady Miasta podjęliśmy decyzję o dołożeniu brakującej kwoty na wykonanie przebudowy nawierzchni boisk przy Helenowskiej – mówi Elżbieta Korach naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Najniższa oferta opiewa na kwotę ponad 226 tys. zł. Niebawem wykonawca powinien podpisać umowę na realizację zadania. Na przebudowę nawierzchni boisk będzie miał 40 dni. – Nie wiem, co musiałby się stać, żeby zadanie nie zostało wykonane w tym roku. Niebawem wszystkie formalności zostaną załatwione – zapewnia Korach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.