Dokonali 10 kradzieży, grozi im do 5 lat więzienia

Raszyn

W październiku ubiegłego roku raszyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież damskiej torebki. W toku śledztwa wyszło na jaw, że to nie pierwsza „zdobycz” zatrzymanych...

– Ich łupem padały portfele, pieniądze, dokumenty, laptop, rowery oraz sprzęt ogrodniczy – wylicza asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Obaj mężczyźni usłyszeli po 10 zarzutów kradzieży – dodaje.

W ubiegłym roku funkcjonariusze z komisariatu policji w Raszynie otrzymali zgłoszenie o kradzieży damskiej torebki z przedszkola w Dawidach Bankowych. Informacja ta szybko dotarła do raszyńskich „patrolowców”, którzy zatrzymali jednego ze sprawców „na gorącym uczynku”. Sprawa została przekazana wydziałowi do spraw kryminalnych, tam wytypowano drugiego sprawcę, którego również ujęli.

Śledztwo nie było łatwe. Jednak policjantom udało się ustalić, że zatrzymani mężczyźni dopuścili się innych kradzieży. Wszystkie dokonali w ciągu dwóch miesięcy, od września do października 2015 r. – Podejrzani działali nie tylko na terenie powiatu pruszkowskiego, okradali również mieszkańców Warszawy i Grodziska Mazowieckiego. Mężczyźni wykorzystywali nieuwagę pokrzywdzonych. Działali przed wszystkim na terenie przedszkoli, szkół czy stacji benzynowych – informuje Kańka.

Podejrzani usłyszeli po 10 zarzutów kradzieży. Przyznali się do popełnionych czynów i dobrowolnie poddali kare. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.