Dofinansowanie na drogi lokalne. Jest wstępna lista rankingowa

Region

Mazowiecki Urząd Wojewódzki opublikował wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie na 2018 r. w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”.

Na początku lipca informowaliśmy o wnioskach jakie samorządy z naszego regionu złożyły do wojewody mazowieckiego w sprawie dofinansowania na remonty, budowy i przebudowy dróg w przyszłym roku. W tej chwili wiemy, że zakwalifikowano 132 projekty z całego Mazowsza – 47 powiatowych i 85 gminnych. Z przyczyn formalnych odrzucono aż 69 wniosków. 

A jest o co walczyć, bowiem dofinansowanie może wynieść do 50 proc. kosztów zadania (maksymalnie 3 mln zł). Przy ocenie wniosków pod uwagę były brane następujące kryteria: podnoszenie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego, rozwój spójnej sieci dróg publicznych,
poprawa dostępności komunikacyjnej, poziom dochodów własnych wnioskodawcy, kontynuacja zadania, zmniejszenie ryzyka wystąpienia wypadku drogowego. Na dofinansowanie mają szanse zadania z największą punktacją na liście.

Zatem sprawdziliśmy, na którym miejscu uplasowały się wnioski złożone przez samorządy z naszego regionu. Na powiatowej liście na 21. miejscu znalazło się starostwo grodziskie z projektem  przebudowy ul. Królewskiej w miejscowości Kaski w gminie Baranów (29 punktów). Nieco niżej, na 30. pozycji znaleźliśmy powiat pruszkowski z przebudową ul. Regulskiej na odcinku od ul. Bodycha do drogi wojewódzkiej nr 719 (27 punktów). 

Przechodzimy do gmin. Z naszego regionu najwyżej w klasyfikacji znalazła się gmina Raszyn, która otrzymała 25 punktów. Samorząd planuje uzyskać dofinansowanie na przebudowę ul. Wspólnej na odcinku od ul. Mszczonowskiej w Jankach do ul. Kwietniowej w Wypędach. Dalej na 46. pozycji odnajdujemy gminę Brwinów z projektem budowy ul. Wolności w Parzniewie (21 punktów). 51. miejsce należy do gminy Jaktorów – rozbudowa i przebudowa ul. Wojska Polskiego wraz z budową ronda w miejscowości Międzyborów (21 punktów). Najniżej, bo na 73. pozycji uplasował się Grodzisk Mazowiecki, który zamierzał pozyskać środki zewnętrzne na poprawę spójności układu komunikacyjnego poprzez budowę drogi gminnej przebiegającej przez Adamowiznę, Odrano Wolę i Szczęsne. 

Wnioskodawcy, mogą zgłaszać zastrzeżenia do 20 listopada, a ostateczna lista rankingowa będzie ogłoszona do 30 listopada. Natomiast do 31 grudnia wojewoda mazowiecki ogłosi listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.