Dofinansowania do przebudowy dróg

Region

Budżet państwa przekaże prawie 25 milionów złotych na inwestycje drogowe w rejonie warszawskim. Wśród inwestycji, które otrzymały dotacje znalazły się projekty z Grodziska Mazowieckiego, Żabiej Woli oraz powiatów pruszkowskiego i grodziskiego.

W tym roku w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (NPPDL) zakwalifikowano 57 wniosków z naszego województwa (24 powiatowe i 33 gminne). Oceniane były  przez komisję powołaną przez wojewodę mazowieckiego Jacka Kozłowskiego. Z regionu warszawskiego zakwalifikowano w tym roku 20 wniosków na kwotę (wraz z wkładem samorządów) ponad  36 mln zł. Przebudowane zostanie ponad 38 km dróg gminnych oraz 12 km dróg powiatowych. Wśród gmin i powiatów, których wnioski zakwalifikowały się do NPPDL znalazły się również projekty z naszego rejonu.

Gmina Grodzisk Mazowiecki otrzyma dotację w wysokości 1,2 mln złotych na poprawę spójności układu komunikacyjnego w obrębie węzła autostrady, A2 Grodzisk Mazowiecki poprzez modernizację drogi gminnej relacji Grodzisk Mazowiecki – Chrzanów Duży – Milanówek, stanowiącej połączenie drogi wojewódzkiej nr 579 z drogą powiatową nr1509W.

Gmina Żabia Wola wnioskowała o dotacje na poprawę spójności komunikacyjnej i bezpieczeństwa w Gminie Żabia Wola poprzez przebudowę drogi gminnej 150603 w relacji Skuły – Grzegorzewice. Na to przedsięwzięcie przyznano dofinansowanie w wysokości 985 tys.

Umowę na dofinansowanie projektu przebudowy drogi 1505 Grodzisk Maz. – Józefina .
odc. III podpisał również Powiat Grodziski. Budżet Państwa przekaże na tą inwestycje 2,2 mln złotych.

Obecnie trwają jeszcze rozmowy dotyczące złożonego przez Powiat Pruszkowski wniosku dotyczącego przebudowy ul. Grodziskiej (droga powiatowa nr 3128W) w Gminie Brwinów etap I. Wnioskowana kwota dotacji to 1 mln złotych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.