Dodatkowe fundusze na rehabilitację niepełnosprawnych

Region

Przedstawiciel Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podczas spotkania w starostwie pruszkowskim poinformował, że powiaty dostaną dodatkową pulę 300 tys. zł na rehabilitację osób niepełnosprawnych.

Podczas konferencji „Niepełnosprawność – rozwój, perspektywy, kierunki działań przy udziale środków PFRON”, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w starostwie pruszkowskim omawiano m.in. sposób funkcjonowania funduszu w odniesieniu do aktualnych przepisów, o uprawnieniach osób z niepełnosprawnością i różnych formach udzielania im pomocy.

Na spotkaniu omówiono również ustawy o rehabilitacji i zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Poruszono też problemy osób niewidomych, dotyczących wysokości opłat za przejazd dla osób im towarzyszących, czy oznakowania dźwiękowego skrzyżowań oraz dopłat do zakupu komputerów.

Dotknięto tematu nienajlepszej kondycji finansowej PRFON-u, co ograniczało wysokość dotacji na turnusy rehabilitacyjne i dopłat do innych zadań pomocowych. Jednak dobra informacja jest taka, że udało się wygospodarować dodatkowe pieniądze na zadania związane z rehabilitacją osób niepełnosprawnych – powiaty otrzymają dodatkowe 300 tys. zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.