Dodatkowe zabezpieczenie dla tunelu

Brwinów

Podczas nawałnicy, która kilka tygodni temu przeszła w naszym regionie, w tunelu pod torami PKP w Brwinowie zawiodło nie odwodnienie, a... prąd.

Wracamy do sprawy tunelu pod torami PKP w Brwinowie. Kilka tygodni temu, podczas gwałtownej ulewy przeprawa została zalana, a w środku utknął samochód osobowy. Powodem nie było niedrożne odwodnienie, lecz awaria prądu i brak zasilania dla pomp. – Uszkodzona została linia 15 kV, która zasila lwią część Brwinowa. Mamy oczywiście przygotowany agregat prądotwórczy, który może zostać w krótkim czasie dostarczony do tunelu. Problem polegał na tym, że woda zalała cały Brwinów i nie mogliśmy wyjechać z miejsca, gdzie agregat jest magazynowany. Ulica była zalana do wysokości kolan – tłumaczy Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Czy to oznacza, że w przypadku kolejnego oberwania chmury sytuacja może się powtórzyć? Niekoniecznie. Władze gminy pracują nad dodatkowym zabezpieczeniem przeprawy. – Wstępnie porozumieliśmy się z PKP Energetyka w sprawie drugiego przyłącza. W razie gdyby w sieci PGE zabrakło prądu, będziemy mieć zasilanie z drugiej linii – mówi burmistrz Kosiński.

Sama konserwacja tunelu prowadzona jest prawidłowo. – Jest okresowo czyszczony, podobnie jak studnie, wybierane są namuły, asfalt jest zamiatany. Wszystko po to, aby nie dopuścić do zatkania się kanalizacji – zaznacza brwinowski włodarz.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.