Dodatkowe stacje od Nextbike

Grodzisk Maz.

Grodziski Rower Miejski się rozrasta. Od czerwca na terenie Grodziska będzie działać nie dziewięć, a 12 stacji, w których będzie można wypożyczyć rower.

Grodzisk Mazowiecki jako pierwsza gmina w naszym regionie (zaraz po Warszawie), która uruchomiła system wypożyczalni rowerów. Przygotowania do kolejnego sezonu rowerowego ruszyły już pełną parą. W tym roku grodziszczanie będą mogli wypożyczyć jednoślady z 12 punktów. Grodziski magistrat właśnie rozstrzygnął przetarg na uruchomienie trzech nowych stacji (do tej pory działało ich dziewięć). Niespodzianek nie było. Wpłynęła tylko jedna oferta – od firmy Nextbike, która jest operatorem GRM. Uruchomienie dodatkowych stacji będzie kosztować 386 tys. zł. 

Od 1 marca mieszkańcy Grodziska i okolic będą mogli korzystać z wypożyczalni w dziewięciu dotychczasowych lokalizacjach: przy Centrum Kultury, pływalni „Wodnik 2000”, hali sportowej na Westfala, Targowisku Miejskim, na Stawach Walczewskiego, Stawach Goliana, deptaku w rejonie PKP, w Parku Skarbków oraz na terenie zespołu szkolnego przy ul. Zielony Rynek.  Tam do swojej dyspozycji będą mieli 65 rowerów. 

Dodatkowe trzy punkty wypożyczeń z 27 rowerami ulokowane przy ul. Piaskowej, Żydowskiej oraz przy placu zabaw przy Okrężnej zaczną funkcjonować najpóźniej 15 czerwca. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.