Dodatkowe punkty za szczepienia? Nie w pruszkowskich przedszkolach

Pruszków

W Piastowie przy rekrutacji do przedszkola dzieci uzyskują dodatkowe punkty, gdy przejdą wszystkie obowiązkowe szczepienia. Czy taki zapis pojawi się również w przy rekrutacji do przedszkoli w Pruszkowie.

Zgodnie z przepisami w Polsce obowiązkowo szczepi się dzieci przeciw takim chorobom jak tężec, polio, różyczka czy odra. Jednak w ostatnim czasie wielu rodziców ma obiekcje związane z wykonywaniem szczepień u dzieci. Szczepić czy nie szczepić? To pytanie budzi wiele kontrowersji.

Część gmin postanowiła uciąć dyskusje i zachęcać rodziców do wykonywania obowiązkowych szczepień. Jak? Wprowadzając przy rekrutacji do przedszkoli gminnych kryterium, które pozwala na dodatkowe punktowanie tych dzieci, które zostały zaszczepione zgodnie z kalendarzem szczepień. W naszym regionie taki zapis wprowadził Piastów. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Jak sytuacja przedstawia się w Pruszkowie? Czy za przeprowadzenie wszystkich wymaganych szczepień w trakcie rekrutacji dzieci będą dodatkowo punktowane? Zapytaliśmy o to wiceprezydent Pruszkowa Beatę Czyżewską. – W tegorocznej rekrutacji takiego zapisu u nas nie ma. Podjęta uchwała rady miasta, która jest podejmowana co roku w związku z rekrutacją, nie wyszczególnia takiego kryterium. Czy takie kryterium powinno się znaleźć w naszej uchwale? Mamy czas do namysłu do stycznia przyszłego roku. Pozostajemy otwarci na rozmowy zarówno z rodzicami ,jak i z dyrektorami naszych placówek – mówi nam Beata Czyżewska. – Proszę pamiętać, że taką uchwałę będą podejmować radni. To oni też, po konsultacjach z mieszkańcami, poznają nastroje, oczekiwania i potrzeby. Nie mniej mamy obowiązek ustawowy przeprowadzenia tej rekrutacji. Żadne czynniki zewnętrze prowadzące do jakiejkolwiek dyskryminacji ze względu na wskazania pozaustawowe nie są dla nas w żaden sposób wiążące – dodaje Czyżewska.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “Dodatkowe punkty za szczepienia? Nie w pruszkowskich przedszkolach”

 1. piastowiak pisze:

  To jest niezgodne z konstytucją . Jest w niej zapis, że nikt nie może być dyskryminowany w życiu publicznym z jakiejkolwiek przyczyny, a więc np. z powodu braku szczepień. Podobną uchwałę podejmowano już bodajże w Częstochowie. Została zaskarżona i wojewoda ją unieważnił jako niezgodną z prawem.

 2. Jsjsjdjdk pisze:

  Swietny pomysł, nie ma co konsultowac bo na spotkania przyjda ci inteligentnii inaczej co sa przeciwni.

 3. chwila pisze:

  Konsultacje z MIESZKAŃCAMI? A jakie kompetencje w zakresie ochrony zdrowia mają mieszkańcy?? Może warto żeby radni posuchali lekarzy i naukowców, specjalistów w zakresie przenoszenia choróbzakaźnych i wakcynologii, jeśli już mają się z kimś konsultować.

  To nie jest kwestia „nastrojów, oczekiwań i potrzeb” tylko ochrony przed groźnymi chorobami zakaźnymi. Czy ostatnia fala zachorowań na odrę w mieście nic nikogo nie nauczyła??

  • nałukowiec pisze:

   Tak, fala odry u zaszczepionych dzieci, chyba za mało się szczepili…

   • m pisze:

    Zachorowania zaczęły się u rodzin niezaszczepionych, w tym od Ukraińców którzy się nie szczepili, więc czego kłamiesz?

    • Paweł pisze:

     Nieprawda matka dzieci z Pruszkowa które zachorowały na Odrę i co była afera że nie były szczepione pokazała książeczki szczepień (co ciekawe w TVN) i były szczepione na Odrę.

  • Paweł pisze:

   Opinie których naukowców i lekarzy – tych co biorą kasę od firm produkujących szczepionki? No on to ci na pewno prawdę powiedzą hahah.

   • chwila pisze:

    Człowieku, firmy farmaceutyczne zarabiałyby o wiele większą kasę na lekach stosowanych do leczenia powikłań chorób zakaźnych, niż na szczepiokach! Rozumiem, że jak masz raka, to też nie idziesz do lekarza, bo to twoim zdaniem to lobbysta „bigpharma”, tylko udajesz się do znachora.

    Sprzeciwianie się szczepionkom to przejaw ignorancji, nieodpowiedzialności i zwykła głupta.

    • Paweł pisze:

     Sprzeciwianie się szczepionkom jest zdrowym rozsądkiem i oporem przeciw truciu i ludobójstwu. Szczepionki zawierają toksyczne sole rtęci i aluminium oraz takie „wspaniałości” jak rakotwórczy formaldehyd. Niedawno włoscy badacze przebadali 40 różnych szczepionek dla dzieci. Wszystkie były zanieczyszczone metalami ciężkimi i innym syfem, którego tam nie powinno być. Zaś jak się okazało szczepionka dla kotów była bez trucizn. I co ty na to? Przeczytaj sobie to i odpowiedz mi jakim cudem wszystkie badane szczepionki podawane dzieciom były zanieczyszczone toksycznymi substancjami w dodatki o rozmiarach mikro- i nanocząstek? Tego ci żaden ekspert Big Pharmy nie powie.

   • Paweł pisze:

    A zapomniałem – link do artykułu po angielsku: https://medcraveonline.com/IJVV/IJVV-04-00072.pdf

    • chwila pisze:

     Ale wiesz, że ta wątpliwej jakości publikacja (brak próby kontrolnej, brak analizy statystycznej wyników, bo nie przeprowadzono pomiarów wielokrotnie) pokazuje, że szczepionki (nawet tak niechlujnie zbadane) są właśnie bardzo czyste!

     Na przykład: w 20 mikrolitrach jednej ze zbadanych szczepionek znaleziono 1821 cząstek. Czyli w 1 litrze takiej szczepionki byłoby tych cząstek 9105 x 10^7. To podzielić przez 6.023 x 10^23 (l. Avogadro) daje stężenie molowe 1.512 x 10^-16 M czyli 0,15 femtomola. Czyli BARDZO BARDZO MAŁO! Poniżej poziomu jakiejkolwiek biologicznej aktywności np. związków glinu czy rtęci. Ile takich „cząstek” byłoby w zwykłej wodzie nie wiadomo, bo autorzy oczywiście nie sprawdzili tego lub nie podają tego wyniku.

     Kolejnym smaczkiem jest fakt, że autorzy tej publikacji mają związki z włoskim Ruchem Pięciu Gwiazd. Jeden z założycieli tego prawicowo populistycznego ruchu dał im fundusze na sprzęt, którym dokonano (nieudolnie) badań tych szczepionek. Dodam, że jest to ruch, którego członkowie twierdzą na przykład, że szczepionki powodują homoseksualizm…

     Posdumowując: nie rozpowszechniaj tych bredni, bo się tylko ośmieszasz. Nie szczep się, ale jak zachorujesz, to pokryj koszty leczenia choroby i powikłań nie tylko własnych, ale także wszystkich ludzi, którzy się od ciebie zarażą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły