Dodatkowe 5 mln zł na Stawy Walczewskiego

Grodzisk Maz.

Wiele wskazuje na to, że Grodzisk Mazowiecki otrzyma 5 mln zł dofinansowania na modernizację Stawów Walczewskiego. Pieniądze te pozwolą na realizacje kolejnych inwestycji na tym terenie.

Grodziski Stawy Walczewskiego cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców. To miejsce, które przyciąga nie tylko latem. Grodziszczanie w ciepłe miesiące mają tu do swojej dyspozycji nie tylko alejki do spacerów. Na stawach można popływać kajakiem lub rowerem wodnym, pograć w piłkę nożną lub siatkówkę plażową. W wyjątkowo upalne dni można nawet popluskać się w wodzie. Ale wiele osób odwiedza to miejsce również teraz, gdy pogoda nie jest już zbyt zachęcająca. Wszyscy podziwiają ten obiekt, a władze Grodziska podkreślają, że to jeszcze nie koniec…

– Udało nam się pozyskać 5 mln zł na Stawy Walczewskiego. Jesteśmy pierwsi na liście rankingowej w konkursie dotacyjnym – cieszy się Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Kwota dotacji jest bardzo wysoka. Zwłaszcza, że to środki na zagospodarowanie terenów zielonych. Pojawia się więc pytanie na co gmina chce przeznaczyć te pieniądze. – Część z pozyskanych środków stanowi niejako rekompensatę za już wykonane na Stawach Walczewskiego roboty. Reszta trafi na kolejne elementy zagospodarowania tego miejsca m.in. rozbudowę pomostów, placu zabaw czy wieży widokowej – wylicza grodziski włodarz.

Jak podkreśla Grzegorz Benedykciński inwestycje na Stawach Walczewskiego nie są jeszcze zakończone. Całe zadanie zostało podzielone „na raty”. Wszystkie etapy modernizacji stawów są systematycznie realizowane. Za dodatkowe pieniądze na stawach zostaną wykonane również nowe nasadzenia zieleni oraz wzniesione zostaną domki na drzewach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.