Do dentysty w ramach NFZ

Region

Za niespełna miesiąc w budynku przy ul. Drzymały ma zostać otwarta nowoczesna poradnia stomatologiczna. Na początek placówka wykonywać będzie podstawowe usługi stomatologiczne w ramach świadczeń gwarantowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W niedalekiej przyszłości rozszerzy swoją działalność m.in. o ortodoncję i leczenie chorób przyzębia.

Pozostały formalności

Jak zawsze najwięcej czasu zajmują formalności. – Mamy już wszystkie podstawowe dokumenty, które pozwalają nam na wystąpienie do sanepidu o opiniującą wizytację poradni. Wówczas będziemy mogli zarejestrować ją w Mazowieckim Centrum Zdrowia Publicznego.  Na wizytację placówki zaprosimy też przedstawicieli NFZ – mówi Mieczysław Brągoszewski, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie. Jeśli nie będzie żadnych zastrzeżeń, zarejestrowanie poradni i uzyskanie kontraktu z NFZ będzie formalnością.

Placówka pełno profilowa

– Chcemy uruchomić działalność opartą o podstawowy pakiet gwarantowany przez NFZ. Z czasem rozszerzymy zakres świadczonych usług o tzw. szeroką stomatologię. Chodzi o to, by w placówce nie tylko zakładano plomby, a pacjenci w jednym miejscu mogli uzyskać fachową pomoc także z zakresu chorób przyzębia, ortodoncji – dodaje dyrektor Brągoszewski. SPZZOZ jest właścicielem budynku przy ul. Drzymały, w którym część powierzchni  jest wynajmowana innym podmiotom świadczącym usługi medyczne. Dyrektor Brągoszewski chce, aby poradnia stomatologiczna w krótkim czasie stała się pełno profilową placówką świadczącą usługi w ramach NFZ na wysokim poziomie.

Może uda się wcześniej

Gabinety poradni stomatologicznej i poczekalnia zostały tak wyposażone i wystylizowane, by pacjent czuł się komfortowo. – Poradnię wyremontowaliśmy i urządzamy sami ze swoich środków, tj. budżetu ZOZ-u. Na początek będą dwa fotele stomatologiczne, bo mamy taką promesę od NFZ. Docelowo planujemy trzy stanowiska – dodaje Mieczysław Brągoszewski. Nadmienia, że nie chce, by była to tylko placówka czysto usługowa. – Zamierzamy m.in. szkolić tu młodych stomatologów. Wszystko po to, by stworzyć nowoczesną placówkę – puentuje.Poradnia pełną parą ma działać pod koniec stycznia. Może uda się wcześniej, ale dyrektor Brągoszewski nie chce niczego obiecywać. Wszystko przez procedury, które tak długo trwają.     

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.