Do trzech razy sztuka

Brwinów

To powiedzenie ma zastosowanie w przypadku planowanej budowy chodnika na ul. Nadarzyńskiej w Żółwinie. Za trzecim podejściem gmina Brwinów znalazła wykonawcę prac.

Brwinowski magistrat już w ubiegłym roku chciał rozpocząć budowę chodnika, jednak nic z tego nie wyszło. Dlaczego? Gmina ogłosiła dwa przetargi, jednak nikt nie zdecydował się na złożenie oferty. W dwóch postępowaniach przetargowych nie wpłynęła ani jedna oferta. Plany budowy chodnika na odcinku od ul. Kasztanowej do ul. Słonecznej trzeba była przesunąć. Magistrat zapewniał, że środki zostały zabezpieczone i sprawa zostanie podjęta w 2016 roku.

W lutym gmina ogłosiła przetarg na wykonawcę chodnika, który dla mieszkańców stał się sprawą priorytetową. Czekają, kiedy w końcu będą mogli poruszać się utwardzonym ciągiem. Chodnik zostanie wykonany z kostki betonowej. Warto wspomnieć, że w planach jest również wykonanie odwodnienia w ul. Nadarzyńskiej. Z kolei przy sklepie pojawi się parking, a w jego pobliżu powstanie wyniesione przejście dla pieszych. Dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym pojawi się również wyniesione skrzyżowanie ul. Nadarzyńskiej z ul. Słoneczną.

Mieszkańcy oraz włodarze gminy mogą odetchnąć. Do trzech razy sztuka. W końcu udało się i można przystąpić do pracy. Urząd otrzymał aż cztery oferty w postępowaniu przetargowym na budowę chodnika na ul. Nadarzyńskiej. Po ich weryfikacji ogłoszono, że realizacją inwestycji zajmie się firma Fal-Bruk. Jej oferta opiewa na kwotę ponad 710 tys. zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.