Do trzech razy sztuka

Piastów

Piastowski magistrat nie poddaje się i wciąż szuka firmy, która zajmie się budowa kompleksu domów komunalnych. Tuż po świętach Bożego Narodzenia urząd ogłosił trzeci przetarg na to zadanie.

O tym że Piastów przymierza się do budowy domów komunalnych informowaliśmy już w kwietniu ubiegłego roku. Kompleks trzech budynków ma powstać na działce znajdującej się pomiędzy ulicami Sułkowskiego a gen. Maczka. Początkowo ze startem inwestycji ponieważ działkę, na której mają powstać domy udostępniono firmie SKANSKA na tymczasową bazę technologiczną. Było to konieczne bowiem SKANSKA na terenie Piastowa prowadziła bardzo ważną inwestycję związaną z budową odwodnienia w północnej części miasta.

Pierwszy przetarg, w którym miał zostać wyłoniony wykonawca pac budowlanych został ogłoszony w październiku. Wpłynęła tyko jedna oferta opiewająca na kwotę 9,9 mln zł. Ta okazała się byt wysoka, więc piastowski magistrat przetarg unieważnił. Kolejny przetarg ogłoszono w listopadzie. Tym razem chętnych było dwóch, ale oferty oscylowały w granicach 8,5 mln zł. Tymczasem miasto na to zadanie zamierza przeznaczyć 5,8 mln zł. – Jesteśmy porażeni tym, że nie zgłosiły się duże firmy. Na koniec roku wiele przedsiębiorstw jest zajętych. Przygotowanie do przetargu wymaga czasu i wierzymy, że tym razem będzie konkurencja. Mamy ciekawą inwestycję, która powinna zainteresować firmy. Zima nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć prace. Bez większych przeszkód roboty przygotowawcze można wykonywać w ziemi – mówił nam w grudniu Konrad Rytel, zastępca burmistrza Piastowa.

Piastowski magistrat nie poddaje się i wciąż szuka firmy, która zajmie się budową kompleksu domów komunalnych. 27 grudnia ogłoszono trzeci już przetarg na to zadanie. Oferty poznamy 12 stycznia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.