Do przebudowy ul. Magnolii

Pruszków

Miasto Pruszków poszukuje wykonawcy przebudowy ul. Magnolii. Co się zmieni? Przede wszystkim powstanie nowa nawierzchnia z kostki betonowej oraz odwodnienie.

Po pruszkowskich ulicach Jaśminowej, Morelowej i Porzeczkowej, które zostały wyremontowane w ubiegłym roku, przyszedł czas na kolejną – ul. Magnolii. Wszystkie wymienione drogi są równoległe do siebie i znajdują się pomiędzy Promyka a Błońską. Już niebawem cały ten rejon zmieni swoje oblicze.

Obecnie poszukiwany jest wykonawca nowej nawierzchni i odwodnienia dla ul. Magnolii. Powstanie tam nawierzchnia z kostki betonowej, ale najpierw drogowcy będą musieli rozebrać ponad 1 tys. mkw nawierzchni z tłucznia. Powstaną również ścieki uliczne, obrzeża betonowe, zjazdy odchodzące od posesji i chodnik również z kostki betonowej. Zaplanowano także montaż 16 szt. znaków drogowych.

Konieczne będzie wykonanie odwodnienia wraz z kanałem technologicznym. Miasto zastrzega, że cięcie elementów betonowych należy prowadzić w sposób ograniczający zapylenie powietrza, czyli metodą „na mokro”.

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie musiał wykonać wszystkie wymienione prace w czasie czterech miesięcy od podpisania umowy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.