Do Pruszkowa i Grodziska niebawem trafi dotacja na elektryczne autobusy

Region

34,7 mln zł unijnego wsparcia trafi do Żyrardowa, Grodziska Mazowieckiego i Pruszkowa. Dzięki tym środkom m.in. zostaną zakupione elektryczne autobusy wraz ze stacjami ładownia.

To partnerska inwestycja. Liderem projektu jest Żyrardów, a parterami gminy Grodzisk Mazowiecki i Pruszków. Gminy wchodzą w skład Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (ZIT WOF).

W Pruszkowie w ramach pozyskanego dofinansowania zakupione zostaną dwa autobusy elektryczne wraz ze stacjami do ładowania. Pieniądze te będą też swojego rodzaju zwrotem za wybudowane drogi rowerowe, a także za wdrożenie systemu publicznych wypożyczalni rowerów – Pruszkowski Rower Miejski .

W Grodzisku Maz. zadanie również obejmie zakup dwóch elektrycznych niskoemisyjnych autobusów, a dodatkowo budowę i urządzenie zajezdni autobusowej z punktem ładowania autobusów na terenie ZGK SP. z o.o. przy Oczyszczalni Miejskiej oraz budowę stacji ładowania (pantografu) wraz z zatoką dla autobusów elektrycznych przy ul. Towarowej. Sygnalizacja świetlna zostanie przystosowana do wdrożenia Inteligentnego Systemu Transportowego.

Część unijnego wsparcia zostanie przeznaczona na wybudowanie ronda na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i ul. Teligi i przebudowania skrzyżowania ul. Nadarzyńskiej i ul. Warszawskiej. Poza tym powstanie ścieżka rowerowa do stacji PKP Grodzisk Mazowiecki i rozbudowany zostanie system do wypożyczania rowerów. Stacje rowerowe zainstalowane będą przy ul. Teligi, Okrężnej i Ossowieckiej.

W ramach projektu wybudowana już została nowa droga gminna od ul. Chełmońskiego do ul. Dalekiej wraz z mostem na rzece Mrowna oraz odcinek ulicy Dalekiej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.