Do końca roku wytną topole przy ul. Poznańskiej

Pruszków

Kilkadziesiąt topól rosnących wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 718 w Pruszkowie nie jest w dobrym stanie. Konary łamią się i często lądują na jezdni. O wycince chorych drzew mówi się od dawna, jednak niewiele w tej sprawie się zmienia. Dlatego ponownie postanowiliśmy zająć się sprawą.

Przy każdej wichurze lub ulewie drzewa łamią się stwarzając duże niebezpieczeństwo dla kierowców i pobliskich działkowiczów. Warto też podkreślić, że drzewa rosną bardzo blisko linii energetycznej. Z prośbą o ponowienie tematu zwróciła się czytelniczka zaniepokojona tą sytuacją. – Czy naprawdę musi wydarzyć się tragedia żeby wycięto te drzewa? One do niczego już się nie nadają, suche są jak wiór. Na wietrze kołyszą się na każdą stronę, gałęzie łamią się i spadają na ziemię. Co będzie jak drzewo spadnie na linię energetyczną? Te drzewa maja kilka metrów wysokości! – pisze Magdalena.

Zarządcą ulicy Poznańskiej na odcinku w Pruszkowie jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który chce się pozbyć tych kłopotliwych drzew od kilku lat. Problem jak zwykle pojawia się na etapie pozwoleń. Jednak te udało się uzyskać w tym roku. Gdy w marcu poruszaliśmy ten temat dowiedzieliśmy się, że MZDW otrzymało decyzję na wycinkę 20 drzew. – Chcieliśmy wyciąć więcej drzew, ale miasto nie wyraziło na to zgody – powiedziała nam 8 marca tego roku Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Wycinka miała zostać przeprowadzona pod koniec tego roku. Co należy podkreślić, to takie prace musi wykonać firma specjalistyczna, bo jak już wspominaliśmy wcześniej drzewa rosną w pobliżu linii energetycznej. Niewiele dni pozostało do końca roku, dlatego też postanowiliśmy ponownie zwrócić się do MZDW w tej sprawie. I przynosimy dobre wieści. Do wycinki zaplanowano więcej drzew niż wcześniej, a zostaną one wycięte do połowy grudnia. Przynajmniej taki termin ma wykonawca wpisany w umowie. – Do wycinki zaplanowane zostało około 40 drzew. W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa z wykonawcą na realizacje zadania, ponieważ kilka dni temu zostało zakończone postępowanie przetargowe. Wykonawca ma termin na realizacje zadania do 15 grudnia – mówi Monika Burdon.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.