Do Grójca po prawo jazdy

Region

Na Mazowszu pojawi się kolejna filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Nowy oddział powstanie w Grójcu, oddalonym od Pruszkowa i Grodziska Mazowieckiego o około 40 km.

Aby zdać egzamin na prawo jazdy mieszkańcy naszego regionu do tej pory mieli do wyboru ośrodki w Warszawie, Sochaczewie i Skierniewicach (województwo łódzkie). Te nieco bardziej oddalone znajdują się w Mławie, Garwolinie, Kozienicach i Zwoleniu. Wkrótce pojawi się kolejny, tym razem w Grójcu.

22 lutego radni województwa mazowieckiego podjęli decyzję o utworzeniu kolejnego terenowego oddziału WORD. Będzie to szósty oddział WORD na Mazowszu. – Wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańców. We wrześniu ubiegłego roku otworzyliśmy filię Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sochaczewie, a dziś zdecydowaliśmy o uruchomieniu takiego ośrodka w Grójcu – wyjaśnia Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. – To jest bardzo duży powiat, w którym zapotrzebowanie zarówno na egzaminy, jak i na szkolenia jest ogromne. Dlatego myślę, że mieszkańcy będą zadowoleni z takiego właśnie rozwiązania – dodaje.

Jak informuje warszawski WORD, w ubiegłym roku w stolicy do egzaminów teoretycznych przystąpiło niemal 12 tys. mieszkańców powiatu grójeckiego, pruszkowskiego, grodziskiego i piaseczyńskiego. Zaś do egzaminów praktycznych ponad 11,5 tys.

Czy taki ośrodek egzaminacyjny mógłby powstać np. w Pruszkowie tego jeszcze nie wiadomo.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.