Długi weekend pod okiem policji

Region

Zwiększona liczba funkcjonariuszy na drogach to znak, że zbliża się długi weekend. Przez najbliższe dni podróżujących muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami. Policja apeluje do kierowców o rozważną jazdę i stosowanie się do przepisów.

Z pewnością wiele rodzin zdecyduje się na wyjazdy, przez co na drogach można spodziewać się wzmożonego ruchu. Nad prawidłowym przemieszczaniem się będą czuwali funkcjonariusze, których na najważniejszych ciągach komunikacyjnych należy spodziewać się już dziś, 10 listopada, o 14.00. –  Długi weekend to czas wyjazdów. Policjanci pojawią się na głównych drogach, aby kontrolować ruch. Warto pamiętać także o innych użytkownikach drogi. Apelujemy do rowerzystów, aby wieczorami mieli ze sobą elementy odblaskowe –  mówi asp. szt. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. 

Funkcjonariusze zwracają uwagę, że przyczyną większości kolizji i wypadków są nadmierna prędkość oraz jazda pod wpływem alkoholu. Dla takich kierowców nie będzie pobłażania. – Apelujemy o niewsiadanie do pojazdów po spożyciu alkoholu. Podczas weekendowych kontroli będziemy zwracali uwagę na stan techniczny aut, prędkość oraz sposób przewożenia dzieci. Wzmożone kontrole będą prowadzone do niedzielnego wieczora – podaje st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji.

Jesienna aura nie jest sprzymierzeńcem kierowców. Warto, aby wszyscy o tym pamiętali. – Podczas dłuższych wyjazdów należy uwzględnić warunki atmosferyczne. Opady deszczu mogą mieć znaczący wpływ na komfort jazdy. W związku z tym warto, aby kierowcy zajęli się kwestią wymiany opon  – radzi st. asp. Dąbrowska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.