Długi weekend, czyli policyjne kontrole

Region

W sierpniowy długi weekend trzeba liczyć się we wzmożonym ruchem na regionalnych drogach. Wielu z nas planuje wyjazd na zasłużony odpoczynek. Policja apeluje o ostrożną i rozważną jazdę.

Funkcjonariusze z Pruszkowa i Grodziska zadbają o bezpieczeństwo na drogach. W ramach akcji „Bezpieczny weekend”, która potrwa od 12 do 15 sierpnia stróże prawa będą prowadzić wzmożone kontrole. – Na drogach pojawi się większa ilość funkcjonariuszy. Przede wszystkim kontrolowany będzie stan techniczny pojazdów, a także kierowcy. Policjanci będą zwracali uwagę na trzeźwość oraz prędkość z jaką poruszają się samochody. Szczególną uwagą otoczą kwestie związane z przewożeniem pasażerów, w tym dzieci – przedstawia sierż. szt. Marta Słomińska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Należy również wcześniej zaplanować podróż. Pomoże to uniknąć pośpiechu i zbędnego stresu. Kierowcy powinni ruszać w drogę wypoczęci, a w trakcie długiej podróży wskazane są kilkuminutowe przerwy. – Pamiętajmy o roztropnej i uważnej jeździe. Prowadzący powinni być wypoczęci. Należy unikać prowadzenia rozmów telefonicznych, które są zakazane i dekoncentrują kierowców – mówi pruszkowska funkcjonariuszka.

Stosowanie się do zasad ruchu drogowego i zachowanie zasad bezpieczeństwa to jedno. Grodziska policja zwraca uwagę na inną kwestię. – Przed wyjazdem należy zabezpieczyć mieszkanie. Trzeba pamiętać o włączeniu alarmów, których nie uruchamiany na co dzień. Cenny może okazać się monitoring. Najlepszym rozwiązaniem jest czujny sąsiad, którego warto poinformować o wyjeździe i poprosić o zwrócenie uwagi na nasze mieszkanie – podaje asp. Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Funkcjonariusze uczulają również na kwestie powrotów. Z pewnością wielu kierowców musi się liczyć z utrudnieniami i korkami. – Warto zaplanować powrót nieco wcześniej – podkreśla sierż. szt. Słomińska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.