Długa droga do przebudowy Głównej

Podkowa Leśna

Dopiero za czwartym razem udało się wyłonić wykonawcę przebudowy ul. Głównej w Podkowie Leśnej. Niebawem miasto podpisze umowę na realizację zadania, a w planach ma modernizację kolejnych dróg.

Poszukiwanie wykonawcy przebudowy ul. Głównej, na odcinku od ul. Lotniczej do ul. Błońskiej, wymagało od podkowiańskich urzędników wiele cierpliwości. – To był czwarty przetarg na tę ulicę. Dotychczasowe zostały unieważnione ze względu na zbyt wysoką cenę – tłumaczy Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

W końcu można ogłosić sukces. Wykonawcę udało się wyłonić, niebawem strony powinny zawrzeć umowę. Koszt inwestycji to 1,1 mln zł. – Zostanie wymieniona nawierzchnia oraz wybudowane po obu stronach ulicy chodniki, zatoka autobusowa i parkingowa.  Na skrzyżowaniu z ulicą Miejską, przy przedszkolu będzie wyniesione skrzyżowanie, tak aby podnieść znacznie poziom bezpieczeństwa w tym rejonie. Prace powinny zakończyć się w ciągu trzech miesięcy od podpisania umowy – przedstawia burmistrz Podkowy.

Ale na tym nie koniec drogowych inwestycji.  – Równolegle ogłosiliśmy przetarg na przebudowę ulic Cichej i Storczyków. Po wielu miesiącach zmagań z uzgodnieniem tych ulic w starostwie powiatowym w końcu udało się przeforsować przyjętą przez urząd linię projektową uwzględniającą podejście do uwarunkowań jakie narzuca zabytkowy charakter Podkowy Leśnej. Na obu tych ulicach mieszkańcy od lat albo topią się w błocie, albo wdychają totalny kurz wapienny, którym ich uraczono parę lat temu – wyjaśnia Tusiński.

W przypadku przebudowy ul. Cichej (od Bukowej do Leśnej) oraz Storczyków (od Jana Pawła II do Kwiatowej) oferenci mogą składać propozycje do 14 sierpnia. Na remonty obu dróg przewidziano trzy miesiące.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.