Detektor burzowy już działa

Piastów

W Piastowie zainstalowano detektor burzowy, dzięki niemu sprawdzisz czy nadchodzą wyładowania atmosferyczne. Rozwój i przemieszczanie się komórek burzowych można śledzić na stronie internetowej.

Detektor to system specjalistycznych czujników sprzężonych ze sobą, których zadaniem jest wyłącznie wykrywanie wyładowań atmosferycznych. To nowoczesne urządzenie oprócz wykrywania samych wyładowań atmosferycznych potrafi sprawdzić gdzie tworzy się komórka burzowa, jaka jest jej intensywność, położenie oraz trajektoria przemieszczania się. Detektory sprawiają, że można dość precyzyjnie określić miejsce powstawania burzy.

To wszystko można śledzić na stronie internetowej, która dostępna jest tutaj. Co znajdziemy na mapie? W lewym górnym rogu znajduje się licznik wskazujący wyładowania w promieniu 80 km od detektora. Dane są aktualizowane co 10 minut. Obszary gdzie aktualnie występuje aktywność burzowa są zaznaczone klinami, zaś miejsca o słabej aktywności lub tworzące się komórki zaznaczone są na niebiesko. Intensywność wyładowań obrazuje kolorowa skala znajdująca się pod mapą.

Dane z detektora mogą okazać się bardzo przydatne zwłaszcza przy prognozowaniu zagrożeń, zabezpieczaniu wszelakich obiektów czy organizacji imprez masowych. Informacje posłużą nie tylko piastowianom, ale również mieszkańcom całego powiatu pruszkowskiego i grodziskiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.