Deszcz, burza i upał. IMGW ostrzega!

Region

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przez burzą i opadami deszczu (miejscami grad) dla połowy kraju, w tym powiatów pruszkowskiego i grodziskiego. W dodatku prognozuje się wciąż wysokie temperatury.

W ostatnich dniach IMGW wydaje ostrzeżenie za ostrzeżeniem. Nadal mowa jest o wysokich temperaturach. – Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w środę od 29°C do 31°C, w pozostałe dni od 31°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C – prognozuje Kamil Walczak, synoptyk IMGW.

Niewykluczone, że nad naszym regionem pojawią się ciemne chmury. – Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 115 km/h. Miejscami grad – ostrzega Michał Folwarski z IMGW.

O czym mówi ostrzeżenie drugiego stopnia? Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.