Dekomunizacja ulic w Milanówku

Milanówek

Dwie milanowskie ulice: Alfreda Fiderkiewicza oraz 9 Maja zmienią swoje nazwy. To za sprawą zarządzenia zastępczego, które wydał wojewoda mazowiecki.

Jeszcze przed wydaniem aktów prawnych burmistrz miasta-ogrodu przedstawiła stanowisko mieszkańców wyżej wymienionych ulic i lokalnych stowarzyszeń. Zasugerowano w nim, by nie zmieniać obecnych nazw ulic, a jeśli jest to konieczność to Fiderkiewicza zmienić na Żwirową a 9 Maja na 8 Maja.

I w części spełniono tę prośbę. Od teraz ul. 9 Maja zostanie zmieniona na ul. 8 Maja 1945 r., jednak ul. Alfreda Fiderkiewicza będzie przekształcona w ul. Zbigniewa Herberta.

Warto dodać, że zmiany te nie wiążą się z opłatami dla mieszkańców tych ulic, ani nie wpływają na ważność dokumentów zawierających dotychczasową nazwę. Dodatkowo milanowski urząd wspólnie ze starostwem powiatowym ustalili, że nie będzie potrzeby angażowania indywidulnie wszystkich właścicieli. Zmiana danych w ewidencji gruntów zostanie wprowadzona po zawiadomieniu przez burmistrz Milanówka.

Jednak zmiany danych adresowych w takich dokumentach jak: prawo jazdy czy dowód rejestracyjny pojazdu będą realizowane na indywidualny wniosek.

Wszelkich dodatkowych informacji w tej sprawie ma udzielać Piotr Sobucki, kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Milanówka. Kontakt pod nr tel.: (22) 758 30 61 wew. 243 lub mail: piotr.sobucki@milanowek.pl

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.