Decyzja o kupnie budynku dla MCK w zawieszeniu

Milanówek

Na poniedziałkowej sesji radni Milanówka mieli podjąć decyzję w sprawie zakupu nieruchomości przy ul. Łąkowej. Uchwałę w tej sprawie wycofano jednak z porządku obrad.

Zwolennikiem zakupu budynków i działki przy ul. Łąkowej jest burmistrz Piotr Remiszewski. – Przy ul. Łąkowej 3 znajduje się nieruchomość, którą miasto Milanówek może nabyć i niemal z dnia na dzień, scentralizować tam wszystkie kierunki działania w obszarze kultury (biura i pracownie Milanowskiego Centrum Kultury) oraz Referatu Usług Wspólnych Urzędu Miasta (zajmuje aktualnie pomieszczenia w Szkole Podstawowej nr 3, uszczuplając jej zasób lokalowy). Po dokonaniu stosownej adaptacji, ewentualna nowa siedziba będzie mieć wielofunkcyjną salę widowiskową na blisko 300 miejsc na widowni (kino, teatr, koncerty muzyczne, animacje dla dzieci, oferta międzypokoleniowa adresowana do całych rodzin) – przekonywał jeszcze kilka dni temu.

Entuzjazm nie udzielił się radnym Milanówka. Projekt uchwały w tej sprawie negatywnie zaopiniowała komisja budżetu i inwestycji. Padły argumenty o niezbyt dobrej lokalizacji, dużych kosztach adaptacji budynku, kontrowersjach jakie pomysł ten wzbudził wśród mieszkańców. W tej sytuacji burmistrz Remiszewski wycofał projekt uchwały.

– W związku z tym, że jest jeszcze wiele rzeczy do ustalenia i przychylając się do głosu ogółu burmistrz podjął decyzję o zdjęciu tego punktu z porządku obrad i kontynuowaniu dalszych rozmów na ten temat – mówi nam Piotr Iwicki, sekretarz miasta ogrodu. – Trudno w tej chwili myśleć o innej, nowej lokalizacji dlatego, że oferty te są albo znacznie droższe albo w ogóle nie spełniają oczekiwań. Dlatego porównywaliśmy na komisji kultury kilka lokalizacji i trudno mówić o jakiejś innej, ale podkreślam, że ta sprawa jest otwarta i będziemy się wsłuchiwać w głos obu stron – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Decyzja o kupnie budynku dla MCK w zawieszeniu”

  1. RW pisze:

    Mamy już przedszkole za kilkanaście milionów, teraz nowa mega inwestycja, żeby ego Pana Burmistrza mogło przewyższać Himalaje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły