Debatowali o wielkiej Warszawie

Milanówek

We wtorkowy wieczór odbyło się spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców Milanówka. Jego tematem był pomysł stworzenia wielkiej Warszawy. Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości.

Na kwietniowej sesji rady miasta Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka informowała o organizacji wspomnianego spotkania. – Zaprosiłam na spotkanie wojewodę Sipierę, który jest osobą, która od samego początku włączała się  w konsultacje i  zapraszała nas, mówię o wójtach i burmistrzach tych gmin Warszawa 33+ i razem z posłem Sasinem prowadzili z nami konsultacje. Teraz chciałabym żeby włączyli się  również w rozmowę z mieszkańcami. Dlatego zaprosiłam obu panów, ale również tych wszystkich posłów, którzy byli wnioskodawcami – mówiła burmistrz.

Mieszkańcy Milanówka, którzy 11 kwietnia o godz. 19.00 pojawili się na hali sportowej przy ul. Żabie Oczko 1 niestety nie mieli możliwości rozmowy ani z posłem Jackiem Sasinem, ani z wojewodą Zdzisławem Sipierą. Ci na spotkaniu się nie pojawili. Z zaproszonych gości przybył Mirosław Paciorek radny powiatowy reprezentujacy PiS, a w imieniu posła Jacka Sasina wystąpił jego pełnomocnik ds. konsultacji Ryszard Madziar.

Jak przebieg wczorajszego spotkania oceniają włodarze? – Niestety, jak ocenili sami mieszkańcy, przedstawiciele autorów projektu ustawy nie umieli odpowiedzieć praktycznie na żadne zadane pytanie. Po długiej dyskusji wiem znowu, że nic nie wiem. Bo my konsultujemy coś, co sami autorzy uważają za projekt, z którego nie wiadomo co będzie wykorzystane do ostatecznej ustawy. Nawet nie wiedzą które gminy ostatecznie będą w dużej Warszawie. Takie stwierdzenie padło dzisiaj z ust pełnomocnika Jacka Sasina – napisała na swoim facebookowym fanpage’u burmistrz Wiesława Kwiatkowska. – Czas więc zapytać mieszkańców Milanówka czy chcą być objęci granicami wielkiej Warszawy. Referendum tak. Podpisy są zbierane – dodała.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.