Dary z Michałowic dotarły do powodzian.

Region

Dary zbierane w gminie Michałowice w sobotnie przedpołudnie dotarty do powodzian w gminie Wilków. - To jest tragedia - opisał to, co zastał na miejscu Sławomir Walendowski przewodniczący rady gminy Michałowice i członek stowarzyszenia "Wszyscy razem", która organizowała zbiórkę.

Akcja zbierania darów dla powodzian w  Michałowicach prowadzona była od poniedziałku do czwartku. Jak się okazało, odzew był bardzo duży. – Mieliśmy przygotowany samochód ośmiotonowy, a okazało się, że musieliśmy wziąć jeszcze przyczepę. W sumie zebraliśmy 15 ton darów – powiedział nam Sławomir Walendowski.

Ludzie przynieśli dużo jedzenia o przedłużonym terminie ważności (puszki, konserwy, mleko dla dzieci, mleko zwykłe, kasza, ryż), wodę, środki czystości i ubrania w większości nowe. Transport z darami w sobotę przed południem dotarł do wsi Dobre w gminie Wilków. To jedno z miejsc, które najbardziej ucierpiało w tegorocznej powodzi. Dary z Michałowic zostaną przekazane bezpośrednio powodzianom.

– To jest tragedia. Ludzie nie mają pomocy, są praktycznie odcięci od świata – powiedział nam prosto z miejsca wydarzeń Walendowski.

Zobacz film z Wilkowa:

Na pomoc powodzianom wciąż nie jest za późno. W wielu miejscach naszego regionu trwa jeszcze zbiórka.
Czytaj szczegóły.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.