Darmowe znakowanie zwierząt i dofinansowanie do sterylizacji

Nadarzyn

Gmina Nadarzyn oferuje swoim mieszkańcom darmowe znakowanie psów i kotów oraz dofinansowanie do sterylizacji lub kastracji tych domowych pupili.

Elektroniczne znakowanie zwierząt domowych jest w całości finansowane przez gminę. Odbywa się to w ten sposób, że weterynarz wprowadza pod skórę naszego pupila mikroczip wielkości ziarenka ryżu. Uczucie w trakcie tego zabiegu jest podobne do szczepienia.

Jakie korzyści płyną z takiego działania? – Numer czipu jest rejestrowany w ogólnopolskiej bazie danych, w której umieszczane są dane właściciela pupila. Chipowanie to sprawdzona metoda zapobiegania bezdomności zwierząt umożliwiająca szybkie ustalenie właściciela znalezionego czworonoga. Dzięki niemu można z łatwością zidentyfikować zagubionego zwierzaka, dowiedzieć się kto jest jego właścicielem i tym samym uchronić go przed spędzeniem reszty życia w schronisku – informuje gmina Nadarzyn.

Dodatkowo mieszkańcy gminy mogą skorzystać z dopłat do sterylizacji lub kastracji zwierząt domowych. Nadarzyn pokryje połowę kosztów.

Oto warunki skorzystania z zabiegu:
– Wypełnienie przez właściciela formularza „Wniosek właściciela o wykonanie zabiegu chipowania, sterylizacji/kastracji psa/kota w 2018r.” u weterynarza.

– Okazanie dowodu tożsamości lub innego dokumentu stwierdzającego adres zamieszkania na terenie gminy Nadarzyn (np. zeznanie podatkowe złożone za rok poprzedni).

– Okazanie książeczki zdrowia psa/kota, rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawa do zwierzęcia.

– W przypadku psów wymagane jest, aby zwierzę posiadało aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie.

– Dofinansowanie przysługuje właścicielowi zwierząt w ilości dwóch sztuk.

Ale jak każda studnia, tak i dopłaty nie są bez dna. W tym roku przeznaczono na czipowanie 5 tys. zł, a na zabiegi sterylizacji lub kastracji 20 tys. zł. Wszystkie zabiegi prowadzone są w przychodni weterynaryjnej, przy ul. Rolnej 103, Kajetany, tel. kont. 22 739 88 25, 602 610 607.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.