Darmowe czipowanie psów

Michałowice

Mieszkańcy gminy Michałowice mogą za darmo zaczipować swoje psy. Akcja trwa do 15 grudnia.

Łzy, smutek i tęsknota pojawiają się, gdy nasz ulubieniec zaginie. Można uniknąć takiej sytuacji. Wystarczy zaczipować psa, dzięki czemu jego odnalezienie będzie zdecydowanie łatwiejsze. – Elektroniczny czip jest wielkości ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji
alergicznych. Jest on wprowadzany podskórnie i może działać nawet kilkadziesiąt lat. Specjalnym czytnikiem można odczytać numer czipa i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych uzyskać informacje o właścicielu. Umożliwia to praktycznie natychmiastowe powiadomienie go o odnalezieniu czworonoga – przedstawia urząd gminy Michałowice.

Aby skorzystać z akcji bezpłatnego czipowania psów w Michałowicach należy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim należy posiadać adres zameldowania na terenie gminy. Ponadto, właściciel musi okazać dowód tożsamości, a także książeczkę zdrowia psa i potwierdzenie świadectwa szczepienia pupila przeciwko wściekliźnie. Należy również wypełnić wniosek o przeprowadzenie zabiegu oznakowania zwierzęcia.

Właściciele czworonogów mają obawy, że zabieg wiąże się z cierpieniem dla zwierzęcia. Lekarze weterynarii uspokajają: czipowanie trwa chwilę i jest bezbolesne. 

Czipowanie psów z terenu gminy Michałowice odbywa się w gabinecie weterynaryjnym przy ul. ks. Ignacego Skorupki 5a w Piastowie. Akcja trwa do 15 grudnia bądź wyczerpania środków finansowych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.