Darmowe badania USG dla dzieci

Milanówek

We wrześniu do Milanówka zawita specjalny ambulans Fundacji Ronalda McDonalda, w którym mali pacjenci będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań USG.

Badania mają na celu profilaktykę nowotworów u najmłodszych, bo choć ciężka choroba zazwyczaj kojarzy nam się ze starszymi ludźmi, to niestety czasem dotyka też maluchy. W Milanówku USG będzie wykonywane dzieciom w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. – Wykonują je radiolodzy,na co dzień pracujący w szpitalach pediatrycznych. W czasie badania lekarz dokonuje kompleksowej oceny stanu tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny. W badaniach wzięło już udział blisko 41 000 dzieci. Podczas każdej akcji rodzice otrzymują dodatkowe porady, związane z koniecznością wykonania innych specjalistycznych badań i dalszej diagnostyki. Każdy taki przypadek to dowód, że badania profilaktyczne u zdrowych dzieci mają ogromny sens – informuje Fundacja.

Ambulans przyjedzie do miasta-ogrodu 10 i 11 września, zaparkuje przed Urzędem Miasta przy ul. Kościuszki 45. Co ważne, liczba miejsc na badania jest ograniczona. Obowiązują zapisy, a decydująca jest kolejność zgłoszeń. Rejestracji można dokonać w dniach 1 i 2 września w godz. 8.30-15.00 pod nr telefonu 22 758 30 61 i 22 758 30 62 (wew. 185 i 116) lub osobiście w Referacie Oświaty Urzędu Miasta w Milanówku przy ul Spacerowej 4.

Samo badanie jest bezbolesne i nie trwa dłużej niż 20 minut. Po jego zakończeniu, jeśli jest taka potrzeba, mały pacjent i rodzice mogą skorzystać konsultacji lekarskiej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.