Czyste powietrze w naszych rękach

Region

Akcja społeczna #WarszawaOddycha w naszym regionie. Zaangażowały się w nią m.in. Przedszkole Miejskie nr 11 w Pruszkowie oraz przedszkole przy ul. Piłsudskiego w Brwinowie.

W obu placówkach odbyły się zajęcia edukacyjne z dziećmi na temat powietrza. Przedszkolaki brały udział w ćwiczeniach i zabawach, dzięki którym mogły dowiedzieć się, co wpływa na zanieczyszczenie powietrza i jak temu przeciwdziałać. Przedszkolaki uważnie słuchały i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Celem zajęć było wypracowanie nawyku dbania o środowisko naturalne.

Ale akcja #WarszawaOddycha nie sprowadza się jedynie do kwestii zwiększania świadomości. Organizatorzy akcji wyposażyli placówki w miernik zanieczyszczenia powietrza oraz oczyszczacz powietrza. – Dzięki platformie monitorującej zanieczyszczenia powietrza będzie można wybrać najlepszą porę na spacer z dziećmi i w ten sam sposób ochronić przedszkolaków przed szkodliwym działaniem smogu. Oczyszczacze powietrza zadbają, aby w czasie kiedy za oknami przedszkoli będzie unosił się smog, dzieci przebywały w czystym i dobrym dla ich zdrowia powietrzu –  przedstawiają organizatorzy.

Sprawa zanieczyszczenia powietrza jest szeroko dyskutowana. Podejmowane są liczne działania, aby walczyć o środowisko. Kilka dni temu sejmik województwa mazowieckiego przyjął uchwałę antysmogową dla Mazowsza.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.