Czy warto rodzić w Pruszkowie?

Pruszków

Rozpoczęła się akcja „Głos matek ma moc zmiany”. Fundacja Rodzić po Ludzku pyta kobiety o ich doświadczenia i chce dowiedzieć się jak były traktowane przez personel szpitala, czy rodzą w godnych warunkach i czy szpitale przestrzegają standardów opieki.

O swoich doświadczeniach kobiety mogą opowiedzieć w specjalnej ankiecie online na stronie ankieta.rodzicpoludzku.pl. Sprawdza ona jakości opieki okołoporodowej w konkretnym szpitalu – od izby przyjęć do momentu wyjścia do domu. Obok warunków i czystości na salach, jakości wyżywienia w szpitalu, kobiety oceniają m.in. sposób przekazywania informacji przez personel, poszanowanie prawa do intymności, do decydowania o przebiegu porodu oraz wykonywanych zabiegach medycznych i pielęgnacyjnych, respektowanie planu porodu, jakość wsparcia w zakresie karmienia oraz opieki nad dzieckiem po porodzie.

Ponadto funkcjonuje strona internetowa www.gdzierodzic.info, na której kobiety pozostawiają swoje komentarze na temat konkretnego szpitala. Wchodząc pod ten adres www.gdzierodzic.info/placowka/938 można zasięgnąć opinii o porodówce w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie. Z pewnością wypełnienie ankiety ułatwi innym kobietom wybranie miejsca do porodu, dlatego warto opisać swoje doświadczenia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.