Czy w pruszkowskich szkołach powstaną „źródełka”?

Pruszków

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zachęca do picia kranówki. W tym celu w warszawskich szkołach pojawiły się tzw. źródełka. Czy jest szansa, by takie urządzenia pojawiły się również w Pruszkowie?

MPWiK prowadzi akcję „Warszawska kranówka – Naturalnie TAK ;)” –  jej celem jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci i młodzieży. Chodzi o to, by zachęcić wszystkich do odstawienia niezdrowych napojów gazowanych i picia wody. W ramach akcji MPWiK w warszawskich szkołach zamontowało urządzenia, które umożliwiają dzieciom picie wody „prosto z kranu”. „Źródeka”, bo tak potocznie nazywa się wspomniane urządzenia są już w blisko 200 placówkach. 

Postanowiliśmy sprawdzić, czy jest szansa na to, by „źródełka” pojawiły się w pruszkowskich placówkach oświatowych. – Jeżeli chodzi o pruszkowskie placówki oświatowe, bo to nie tylko szkoły, ale i przedszkola, to myślę, że wspólnie ze spółką MPWiK możemy rozmawiać o ustawieniu takich poideł w każdej naszej placówce. Oczywiście wymaga to analizy i badań, ale jak najbardziej będziemy na ten temat rozmawiać, tak aby w przyszłym roku rozważyć tę propozycję – informuje Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.