Czy to było celowe podpalenie?

Pruszków

Rankiem przy ul. Gałczyńskiego w Pruszkowie doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Właściciel nie wyklucza celowego podpalenia.

Informacje o zdarzeniu otrzymaliśmy od naszych czytelników. – Pożar budynku jednorodzinnego przy ulicy Gałczyńskiego w Pruszkowie. W ogniu jest cały dach budynku wraz z poddaszem – czytamy w SMS nadesłanym przez czytelnika. Inny czytelnik poinformował nas, że do domu ktoś próbował się włamać. 

Policjanci potwierdzają informacje o pożarze. – Potwierdzam jedynie informacje o pożarze. W domu znajdowały się dwie osoby dorosłe i małe dziecko. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Po południu na miejscu pojawi się biegły, który ma ustalić przyczyny pożaru – mówi nam podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 

Udało nam się porozmawiać z właścicielem spalonego domu. – W środku nocy usłyszałem jak ktoś próbuje wyłamać roletę antywłamaniową. Zacząłem krzyczeć, by odstraszyć włamywaczy. To nie była zwykła próba włamania. Oni chcieli nam spalić dom. Złodzieje zazwyczaj nie palą budynków, które chcą okraść – powiedział nam właściciel. 

Poszkodowanym z pierwszą pomocą przyszli sąsiedzi. – Z domu wyszliśmy tak jak staliśmy. Sąsiedzi dali nam koce, poczęstowali herbatą. Bardzo im za to dziękujemy – podkreśla. 

Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt z policją.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.