Czy to był bezpieczny weekend na drogach?

Region

Z pewnością miniony weekend był pracowity dla policjantów. Od 30 maja do 3 czerwca, tylko w powiecie pruszkowskim, doszło do kilkudziesięciu kolizji. Natomiast na terenie powiatu grodziskiego odnotowano 17 zdarzeń drogowych.

W czasie długiego weekendu policjanci dbali m.in. o to, by było bezpiecznie na drogach. Był to czas wzmożonych kontroli, w trakcie których funkcjonariusze sprawdzali szereg ważnych elementów. – Policjanci pracujący na drogach strzegli bezpieczeństwa na drogach oraz dbali o przestrzeganie zasad ładu i porządku publicznego. Kontrolowali, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami, dokonywali kontroli stanu technicznego pojazdów, liczby przewożonych osób, sprawdzali zapięte pasy oraz czy najmłodsi przewożeni są w fotelikach. Sprawdzali także stan trzeźwości kierujących – wylicza podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Ale prawdą jest, że wspomniane bezpieczeństwo zależy od nas samych i nie wszyscy mają tego świadomość… Tylko w powiecie pruszkowskim doszło do 43 kolizji i trzech wypadków, w których ranne zostały cztery osoby. Na szczęście nikt nie zginął.

Na grodziskich drogach doszło tylko do jednego wypadku. – Na terenie powiatu grodziskiego doszło do 16 kolizji i jednego wypadku, w którym poszkodowana została jedna osoba – powiedział nam st. asp. Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Znacznie gorzej bilans ten rysuje się na gdy pod uwagę weźmiemy całą aglomerację warszawską. Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że w trakcie długiego weekendu doszło do 17 wypadków, w wyniku których rannych zostało 16 osób. Niestety zginęły dwie osoby. Przez te cztery dni ujawniono 115 kierujących pod wpływem alkoholu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.