Czy przyjdą mrozy?

Region

Do tej pory zima nie zaskoczyła nas niskimi temperaturami. Ale niebawem słupki na termometrach pokażą nawet -10 stopni Celsjusza.

W pierwszy poniedziałek nowego roku zrobiło się biało. Śnieg może padać również jutro. Tak samo od wtorku temperatura zacznie schodzić do coraz niższych pułapów. W najzimniejszym punkcie dnia będzie -4 stopnie.

Według synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej środa przyniesie krótkotrwałe ocieplenie do temperatur w granicach zera, przez cały dzień. Natomiast czwartek będzie mroźny… Nad ranem możemy spodziewać się nawet -9 stopni Celsjusza!

Ale zdecydowanie to piątek i sobota będą najmroźniejszymi dniami jak do tej pory. Będziemy musieli ubrać się cieplej, ponieważ temperatury utrzymają się na poziomie -10 stopni. Przez cały ten tydzień można spodziewać się opadów śniegu i dość dużego zachmurzenia z krótkotrwałymi przejaśnieniami.

Jednak nie trzeba się martwić, że nadchodzi zima z prawdziwego zdarzenia. Już w niedzielę będzie cieplej. A w poniedziałek znów powrócą „plusowe” temperatury, nawet do 5 stopni Celsjusza. Zdaniem meteorologów z IMGW do 18 stycznia temperatury będą oscylowały w granicach do -3 do 4 stopni.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.