Czy przejście zostanie oświetlone?

Kanie

Przejście dla pieszych w okolicach sklepu Biedronka w Kaniach jest nieoświetlone. Mieszkańcy liczą, że w końcu to się zmieni.

Droga wojewódzka numer 719 jest ważnym szlakiem komunikacyjnym, z którego każda dnia korzysta wielu kierowców. Przejście dla pieszych na wysokości Biedronki w Kaniach jest nieoświetlone, co budzi niepokój mieszkańców. –  Ma to być "bezpieczna" przeprawa dla klientów sklepu oraz mieszkańców Kań. Problem polega jednak na tym, że owe przejście jest nieoświetlone. W nocy przechodnie są niemal niewidoczni dla nadjeżdżających kierowców. Zastanawiające jest dla mnie to, że codziennie przechodzi tamtędy dużo ludzi  a w szczególności dzieciaki ze szkoły i zarządca drogi nie obawia się, że może stać się jakaś tragedia – napisała czytelniczka Anna na adres kontakt@wpr24.pl.

Za drogę odpowiada Mazowiecki Zarząd Dróg, jednak kwestią oświetlenia się nie zajmuje. – Sprawy tego typu leżą w gestii samorządów. Do nas należy zarządzanie i utrzymanie dróg – mówi Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

Kwestią podstawową jest bezpieczeństwo pieszych, którzy nocą mogą być niewidoczni dla kierowców. Gmina Brwinów zapewnia, że przyjrzy się sprawie. – W naszych planach nie uwzględnialiśmy tej kwestii. Przyjrzymy się problemowi i sprawdzimy jakie są możliwości zamontowania oświetlenia. Przede wszystkim fundamentalną sprawą jest określenie, skąd można byłoby zasilić lampy. Z tego, co pamiętam to od czasu powstania sklepu doszło tam do jednego zdarzenia – tłumaczy Sławomir Walendowski, zastępca burmistrza Brwinowa.

Walendowski zwraca uwagę na złożoność problemu. – Zarządca drogi mógł wydać warunki, aby wykonać oświetlenie. W tej chwili konieczne jest wystąpienie do zakładu energetycznego o ich uzyskanie – wyjaśnia zastępca burmistrza Brwinowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.