Czy PKP uruchomi pociągi we wrześniu?

Kolej

Niestety jak podaje Rynek Kolejowy trasa kolejowa z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego nie zostanie uruchomiona we wrześniu... Wykonawca wykonawca wystąpił do PKP PLK o przedłużenie zamknięcia torowiska.

W minionym roku we wrześniu mieszkańcy miejscowości położonych wzdłuż linii kolejowej nr 447 zostali pozbawieni możliwości podróżowania pociągami. Jedynym przewoźnikiem świadczącym usługi przewozowe za pośrednictwem kolejek pozostała niezawodna WKD. Zamiast pociągów na drogi wyjechały autobusy komunikacji zastępczej. I jakoś wszyscy sobie radzą, natomiast każdy niecierpliwie czeka na otwarcie tzw. dużej kolei.

W kontekście opóźnień, przypomnijmy artykuł opublikowany w piątek na łamach Gazety WPR i portalu WPR24.pl, dotyczący pruszkowskiego tunelu. W minionym roku kolejarze twierdzili, że mieszkańcy pojadą nim we wrześniu 2018 r. Teraz mówią, że podali błędną datę, a tunel zostanie oddany do użytkowania w pierwszym kwartale 2019 r.

Pojawiła się kolejna niezbyt dobra informacja. Dziennikarze z portalu www.rynek-kolejowy.pl ustalili, że wykonawca modernizacji linii kolejowej nr 447 wystąpił o przedłużenie czasu uzyskania przejezdności na torach do 20 października. To o półtora miesiąca dłużej niż zapowiadano. Kolejarze mają ustalić w połowie lipca czy uzyskanie wspomnianej przejezdność będzie możliwe jeszcze we wrześniu, czy też rzeczywiście trzeba będzie przesunąć termin…

Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK powiedział Rynkowi Kolejowemu, że wykonawca natrafił na niezidentyfikowane wcześniej kolizje, co zwiększyło zakres robót.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.